Mit kell tennünk a körforgásos gazdaságért?

A BME Mérnöktovábbképző Intézet és a HFMS tisztelettel meghívja önt és munkatársait szabadegyetemi sorozatunk következő előadására.

Mit kell tennünk a körforgásos gazdaságért?

Időpont: 2018. március 28. 15:00
Helyszín: 1054 Budapest, Báthory u. 10.
A részvétel díjtalan. Kérjük itt regisztráljon.

A globális felmelegedés nem tréfa.
Elöntött minket a szemét, még ha nem is vesszük észre mindig.
A szennyező műanyagok felhasználása olyan méreteket öltött, hogy már a világtengerek élővilágát is komolyan veszélyezteti. A környezetet saját magunktól kell megvédenünk.
Mi az a körforgásos gazdaság, a circular economy? Hogyan védhetjük élőhelyünket, környezetünket személyesen is a mindennapokban? Mit tehetünk a munkahelyünkön? Hogyan ismerjük fel a környezetet károsító termékeket, folyamatokat?

Ferenczi Attila a Recobin ügyvezetője, gyakorló környezetvédő, oktató.
Interaktív előadásában bevezet minket a körforgásos gazdaság és a fenntarthatóság elméletébe, gyakorlati tanácsokkal ad, mit is tehetünk otthon és munkahelyünkön azért, hogy megóvjuk környezetünket és a világot tőlünk, emberektől.

Az is kiderül, mi köze van mindehhez a Kinder tojásnak.